تهران، شیخ بهایی جنوبی، ساختمانهای آ.اس.پ، همکف تجاری، پلاک ۷۵

درمان/ تجهیزات درمانی/تکارتراپی

 

 

 

تکارتراپی

تکارتراپی یک روش گرمادرمانی عمقی می باشد که از جریان های الکتریکی با فرکانس رادیویی استفاده می کند. دارای دو مود درمانی متفاوت است که در یک مود بافت های پر آب بدن مثل عضله تحت تاثیر قرار میگیرند و در دیگری بافت های عمقی تر و مقاوم تر مثل استخوان یا کپسول مفصلی؛ هر دو مود گردش خون پوست را افزایش می دهند.

ویژگی های دستگاه

افزایش انرژی ناشی از اعمال دستگاه به کاهش اسپاسم عضلانی و خشک شدگی ها، اتساع عروق و افزایش جریان خون موضعی کمک می کند. این دستگاه با افزایش جریان خون موضع، توانایی های بدن برای ترمیم خودبخودی را، از طریق تامین اکسیژن بافت، تسریع جذب خونریزی و افزایش فعالیت های متابولیک، بهبود می بخشد. در موارد حاد یا تحت حاد که نباید بافت را گرم نمود، میتوان با استفاده از سطوح پایین تر انرژی، بدون ایجاد اثر حرارتی یا با ایجاد حرارت کم، از خواص درمانی دستگاه بهره برد.

تکار مورد استفاده در کلینیک مدل indiba active ct8 بوده که ایمن ترین، دقیق ترین و از پرکاربردترین دستگاه ها با امواج رادیویی می باشد و خصوصا در آسیب های ورزشی و مسابقات کاربرد دارد. این دستگاه امکان درمان ایمن و موثر آسیب ها را در تمام فاز های حاد، تحت حاد و مزمن فراهم کرده و می توان با ترکیب آن با درمان های دستی و دیگر تکنیک های درمانی، اثربخشی درمان را بالا برد.

کمردرد، آرتروز، کشیدگی های عضلانی و لیگامانی، التهاب بورس، آسیب تاندون های آشیل و پتلا (کشکک)، رفع چسبندگی ها و کوتاهی ها، بعد از جراحی، درمان سلولیت و جای زخم و… از جمله کاربردهای این دستگاه هستند.